سوالات متداول

هر یک از سرورها نیم سرور خود را دارند:
سرور 1:
ns1.faslweb.com
ns2.faslweb.com
سرور 2:
ns3.faslweb.com
ns4.faslweb.com
سرور 3:
ns5.faslweb.com
ns6.faslweb.com
سرور 4:
ns7.faslweb.com
ns8.faslweb.com
سرور 5:
ns21.faslweb.com
ns22.faslweb.com
دامنه های ملی پس از ارسال درخواست ثبت توسط کاربر باید به تایید نهایی سازمان ثبت دامنه کشور برسند که این امر مانند تمام کارهای دیگر در ایران روند اداری داشته و نیازمند حداقل ۲۴ ساعت زمان اداری است، سازمان ثبت در روزهای تعطیل فعالیت نمی کند.
این تاخیر برای این است که سازمان ثبت دامنه کشور (nic.ir) از اینکه در نام دامنه ثبت شده از واژه های ممنوع، نام های خاص یا واژه های غیر اخلاقی استفاده نشده باشد اطمینان حاصل نماید
- تمامی سرویس ها دارای ۷ روز زمان تست هستند که در صورت ناراضی بودن مشترک وجه مسترد شده بین ۲ تا ۷ روز کاری پس از طی مراحل حسابداری به حساب شما واریز خواهد شد. - مشترکینی که طی سپری شدن ۷ روز زمان تست درخواست بازپرداخت وجه می نمایند، بدون هیچ سوالی هزینه به حساب بانکی آنها واریز می گردد.
- مشترک نباید قبل از درخواست باز پرداخت وجه بیش از ۲۵ درصد از فضا ، پهنای باند یا سایر امکانات سرویس خریداری شده را استفاده کرده باشد.
- هزینه ثبت دامنه توسط سازمان ثبت دامنه کشور بلافاصله پس از سفارش توسط این سازمان دریافت گردیده و قابل باز پرداخت نیست.
- ۵۰ درصد از هزینه هاستینگ خریداری شده به دلیل تنظیمات سرور، و شرایط مالیاتی کسر خواهد شد.
- تنها هزینه هاست که بر عهده شرکت است قابل بازگشت است
- در صورت درخواست وجه از طریق ارسال تیکت به واحد مالی، شماره کارت و نام کامل صاحب حساب باید ارسال گردد
شرکت های خدمات اینترنت برخی مواقع برای افزایش سرعت و استفاده کمتر از پهنای باند کچ خالی میکنند که باعث می شود اطلاعات برخی از آیپی ها به نمایش در نیاید یا اینکه کچ مرورگر شما اجازه دسترسی شما به سایتتان را به این دلیل ندهد، این امر موقتی است و بعد از چند ساعت مجددا می توانید به سایت خود دسترسی داشته باشید
از طرفی برخی مواقع به خصوص در زمانی که سرویس دهنده اینترنت شما پهنای باند رایگان به شما ارائه میدهد، مثلا ۱ شب تا ۷ صبح که تنها یک تبلیغ برای فروش پکیج های اینترنت است سرعت اینترنت را تا جایی که میشود کاهش داده و باعث می شود شما با کاهش سرعت از دانلود فایل صرفه نظر کنید، با تمام این شرایط ممکن است شما و یا یوزرهایتان مدام به آپدیت سایت شما از طریق همان سرویس دهنده اینترنت بپردازند، در این زمان است که سرویس دهنده اینترنت برای کم شدن بار ترافیکی شبکه خود آیپی سایت شما را برای چند ساعت بلاک میکند و چون آیپی سرور اشتراکی یکی است شما نه تنها سایت خود بلکه تمام سایت هایی که روی آن آیپی ست شده اند را نیز نمی توانید ببینید
هر دو مورد بالا مربوط به سرویس دهنده اینترنت هستند و کاری از دست ما بر نمی آید اما اگر مشکل از سرور های ما باشد حتما از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد برای اینکه از آپتایم سایت خود مطلع شوید بهتر است وارد سایت زیر شوید و در نوارابزار سایت آدرس سایت خود را وارد کنید
www.gtmetrix.com
این سایت تصویر آخرین لحظه از سایت شما را به شما نمایش می دهد، اگر تصویر نمایش داده شد به این معنی است که سایت شما بدون مشکل در سراسر جهان دیده می شود و مشکل از سمت سرویس دهنده اینترنت شما است
در غیر این صورت مشکل از هاستینگ بوده و می توانید از طریق واحد پشتیبانی این مشکل را به ما اطلاع دهید
گاهی ممکن است در File manager هاست خود دنبال فایل .htaccess بگردید ولی آن را پیدا نکنید، یعنی این فایل در لیست فایل های موجود در فایل منیجر نمایش داده نمی شود. همچنین زمانی که می خواهید فایل جدیدی با نام .htaccess بسازید ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :
ERROR: Could not create file “.htaccess” in /home/username/public_html: File exists
این خطا زمانی رخ می دهد که فایل .htaccess از قبل وجود داشته باشد. دلیل اینکه فایل .htaccess در لیست فایل ها نمایش داده نمی شود این است که در سی پنل گاهی فایل های مخفی نشان داده نمی شوند. فایل های مخفی همان فایل هایی هستند که نام آنها با نقطه شروع می شود.
برای نمایش فایل های مخفی و .htaccess در سی پنل به روش زیر عمل می کنیم:
زمان کلیک روی گزینه File Manager در سی پنل، یک پنجره کوچک نشان داده می شود.
اگر گزینه ی Show Hidden Files را انتخاب کنید (تیک بزنید) و روی دکمه Go کلیک کنید فایل های مخفی از جمله .htaccess نشان داده می شوند.
همچنین انتخاب گزینه Skip this question, and always… باعث خواهد شد تا سری های بعد این سوال پرسیده نشود و همیشه فایل های مخفی نمایش داده شوند.
اگر زمان کلیک روی File Manager در سی پنل این پنجره نمایش داده نمی شود:
در سی پنل، پایین صفحه یک لینک با عنوان reset all interface settings وجود دارد. روی آن کلیک کنید تا تنظیمات cPanel به حالت پیش فرض برگردند. در این صورت پس از کلیک روی File Manager، پنجره بالا نشان داده خواهد شد.